סוכרת, לא סרטן

המלצר הביא את תפריט הקינוחים. ידידי, זה שביום הולדתו נפגשנו, ביקש מאשתו את הגלולה שלו נגד סוכרת. אז התברר, שהוא סמך עליה, היא – עליו… והקינוח כבר על השולחן! האם התפתה ידידי – אגלה בסוף הרשומה.

זה הזמן להסביר, מה עושה סוכרת באתר המוקדש לילודה מופרזת. את ידידי הסוכרתי אני מעריץ. לפני שפרש מניהול מפעל תעשייתי שהקים, היה הוא איש עסקים חכם, ממציא בחסד וגם קצין ביחידת חי"ר מובחרת. זה עשרות שנים הוא ואשתו פעילים בארגונים התנדבותיים.

לכן התאכזבתי מאוד כשסרב ידידי לאפשר לי להרצות בחוגים חברתיים שהוא ארגן ושאת פעילותם מלווה. את טיעוניו נגד "חוק מימון 3 ילדים" לא הצלחתי להבין, וידידי נמנע מהבהרות. היו בטיעוניו הרבה הצעות לשילוב החרדים בחברה (המוסלמים הוצאו מהמשוואה), חוסר אמון באפשרות להעביר את חוק בכנסת… והעיקר – לא הכיר בסכנה ולא הציע פתרון חלופי. את סרובו לאפשר לי להרצות הסביר ידידי בכך, שחברי החוגים אינם מעוניינים לשמוע על עניינים קודרים. כמו, למשל, על מחלת הסרטן. הרי לא מדברים על סרטן בחברה מהוגנת!

על סוכרת – כן מדברים: מחליפים מתכונים, ממליצים על תרופות ורופאים… והרי בעיית הילודה מופרזת דומה דווקא לסוכרת, לא לסרטן:

– מסרטן אפשר להחלים לחלוטין, אבל נזקי סוכרת נשארים ורק מחמירים. גם נזקי הילודה המופרזת לא נעלמים: מי שנולד היום – מיד מובטחים לו 400,000 ש"ח מהקופה הציבורית עד שיגיע לגיל 18, ואז, בשעה טובה, יצביע לכנסת ויקבל פטור משירות צבאי (כי כבר היום הערבים והחרדים יחד מהווים רוב מבני 6 ופחות).

– אם תשמיעו את המלה "סרטן" בקרבת המלים "מרובי ילדים" – תואשמו בגזענות ובכך שהמשלתם את מרובי הילדים למחלה ממארת.

– סוכרת הינה מצב הגוף, "בשר מבשרו", וכך גם מרובי הילדים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה. כמו שלא ניתן "לחסל" את הסוכרת, רק לבלום את התפשטותה בגוף – כך ניתן לבלום את המשך הילודה המופרזת. לכן לעולם לא אמשיל את הילודה המופרזת לסרטן.

לצערי, כל זה עלה בראשי רק אחרי שנפרדנו בחניון המסעדה. אחרת, אולי הייתי משכנע את ידידי, המכיר היטב את סכנות הסוכרת: כל יום שנמשכת הילודה ללא מגבלות מימון – פירושו נזקים שכבר לא ניתן לתקנו.

אה, כן, הבטחתי לספר לכם: את הקינוח המתוק ידידי הסוכרתי אכל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s