תקינות פוליטית משתקת

שתקתי שנה וחצי. שתיקתי לא נבעה, חלילה, מהתקינות הפוליטית הארורה (על כך – בהמשך). לא נעלמה, לצערנו, גם הסיבה להקמת האתר והבלוג. אז מדוע שתקתי?

איש תקשורת ותיק ונבון, בעברו רכז כתבים בעיתון חשוב, התנדב לייעץ לי, כי הרעיון של "חוק מימון 2 ילדים" כבש את לבו. את שמו לא אחשוף, כדי שפרנסתו לא תיפגע.

ביקשתי שיעזור להציג את מטרתנו בכלי תקשורת מובילים. האיש היה נגד החשיפה ותיאר תרחיש מסוכן: אחרי שהתחקירנים יגלו, כי לא עומדים אחרי אח"מים, ואני – סתם ציוני מודאג, ללא תארים אקדמיים, תפקידים בכירים או הון – העיתונאים ישימו ללעג אותי ואת הרעיון שלי. את הנזק קשה יהיה לתקן. במקום זאת יעץ האיש הנבון: תמצא אישיות ידועה שתוביל את המערכה להגבלת מימון הילודה.

פניתי לכמה גברים ונשים ידועים שהתבטאו בפומבי נגד ילודה מופרזת. אבוי, הם נסוגו בתירוצים כגון אלה (לעיתים – בשילוב של כמה תירוצים):

  • אני בעד, אבל העמיתים לאוניברסיטה כועסים, ולכן לא אוביל את המערכה, אלא אצטרף אם מישהו אחר יוביל.
  • אמשיך לגנות את הילודה המופרזת, אבל לא אגנה את המימון הציבורי שמאפשר ילודה כזו. מותר רק להסביר ואסור לא לתת כסף.
  • אם אתנגד למימון הילודה בלי גבולות, ידביקו לי תווית של משוגע/ת, יפסיקו לראיין אותי, וכך לא אוכל לקדם עניינים חשובים אחרים.
  • הסכנה אכן חמורה וקרובה, אבל אם נדבר עליה, נאבד קולות בבחירות לכנסת.
  •  ילודה מופרזת מסוכנת למדינה, יש לפעול נגדה בדחיפות. אבל כתיבת ספר אינה משאירה לי זמן לפעילות ציבורית. גם לא אצטרף לקריאה לרסן ילודה. למה? ככה.

איש לא התכחש לסכנות. איש לא רצה לתמוך בפיתרון שלי. ואיש לא הציע פיתרון אחר.

במלים אחרות: חבל שמחר מדינת ישראל תחרב, אבל העיקר שהיום תדמיתי לא תינזק.

ובכל זאת יש תקווה. איש אקדמיה ידוע עומד לפרסם עבודה גדולה ומקיפה על סכנות הילודה המופרזת. הוא גם רוצה להוביל את המערכה. אני מקווה שבעתיד הקרוב, לכשתתפרסם עבודתו, יצטרפו אליו ידוענים שהיום חסר להם האומץ להיות בחזית המאבק.

ובינתניים – מחדש אני את פרסומיי.

אין להגיב כאן, אפשר לכתוב אלי ב-2kids.org.il@gmail.com

סגור לתגובות.