מי אני

אני – מישה שאולי, תושב כפר סבא, משלם מסים, ציוני, פעיל חברתי.

עד כה ערכתי את האתר בשמו הקודם: "למען חוק מימון 3 ילדים". כעת, 3 שנים אחרי פתיחתו, בדקתי את הנתונים והבנתי שפריון הילודה הנוכחי, כ-3 ילדים לאישה במהלך חייה, מוליך אותנו לאסור כלכלי וחברתי. לכן יש להגביל מימון ל-2 ילדים. תיקנתי בהתאם את עמודי האתר.

יש המופתעים מכך שאני "פעיל חברתי". בישראל, את התפקיד הזה ניכסו לעצמם חסידי הוצאת כספי ציבור ללא קשר להשלכות על החברה בכללותה. אבל צדק חברתי – פנים רבות לו. בעיניי, הוא כולל שוויון בנטל של עבודה ותשלום מסים, שירות ביטחוני או אחר לכול, שוויון מגדרי ודתי, ועוד. בין היתר, כאשר הקופה הציבורית פוטרת הורים מאחריות לפרנסת ילדיהם – אין זה צודק!

מבחינתי, "שוויון בנטל" – פירושו לא רק שוויון הנשיאה בנטל, אלא גם ביצירתו. אין מדובר במי שהופך לנטל לא מרצונו, כגון חולים ונכים. כוונתי לאלה שמולידים יותר ממה שנחוץ ליציבות ולקיימות של חברה בכללותה.

אחרי מחקר ודיונים רבים הסקתי: פטור מהאחריות לגודל משפחה ולפרנסתה גורם לאנשים מסוימים להתרבות בלי חשבון. פטור זה מטיל את פרנסתם על משלמי המסים. כבר היום מתקשים משלמי המסים לעשות זאת, כיוון שעליהם להאכיל מספר גודל והולך של מי שחי על מסיהם. אם תהליך דמוגרפי זה לא ייבלם, אנו, משלמי המסים, נהיה למיעוט בישראל בעוד דור אחד בלבד.

הזמן שעומד לרשותנו, כדי למנוע סכנה זו, מועט: מ-3 עד 5 שנים. באתר זה אפרט את הצעתי ואציע לציבור לתמוך בה. הצעתי אינה דורשת כסף ציבורי ואף חוסכת בו. אשמח להשיב לשאלות ולהציע הרצאות בחוגי בית או במסגרות אחרות.

איני מבקשים תרומות, ולפיכך אין לי צורך להירשם כעמותה או כארגון אחר. כל פעילותי ממומנת בכספי הפרטי. איני גובה כסף על ההרצאות או על חומר ההסברה.

הדוא"ל שלי הוא 2kids.org.il@gmail.com .  כבר עתה אפשר להציג תגובות פומביות לדפי האתר.

מי שחושב שבאתר זה מופרים זכויות יוצרים – נא לפנות אלי עם הוכחות, כדי שאשקול את הסרת החומר הנוגע.

2 תגובות ל-“מי אני

  1. מישה יישר כוח. שמעתי את הרצאתך בחוג שבט ואני מזדהה איתכם לחלוטין.

    דני רוה

  2. תודה, דני.
    בבקשה, רשום את תמיכתך בעמוד "אז מה עושים?" – אנו מכינים רשימת תומכים, כדי שהפוליטיקאים יתחילו להתחשב בבוחריהם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s