ארנון סופר לא רק ערבים

הפרופסור ארנון סופר, גיאוגרף ידוע, התפרסם גם מחוץ למגדל השן האקדמי. זה עשרות שנים הוא מופיע באמצעי התקשורת ומתריע על הסכנה לציונות שנובעת מגידול המגזר הערבי, הן במספרים והן בשטחים שהוא משתלט עליהם. יש הקוראים לו, ספק ברצינות, "ארנון סופר ערבים".

התברר כי הוא סופר לא רק ערבים. להלן תגובתו (בעריכה טכנית קלה, הטקסט לא שונה) לנייר עמדה של הפרופסור אלון טל, יו"ר משותף של מפלגת "התנועה הירוקה".
= = = = = = = = = = = = = = = = =

03/05/2011

תגובתו של ארנון סופר על מאמרו של אלון טל "להישיר מבט"
אינני מכיר את תנועתכם אבל אני מודע לנושא "הירוק" בישראל ומוטרד שישראל הופכת "לצהובה".
שאלת מספר שאלות והרשה לי להשיב לך כמישהו מהצד.

אויי לה למפלגה, תנועה, צבא, רופא שבורחים מנתונים שלא נעימים להם. יש להישיר מבט ולדון בכל דבר בצורה עניינית וישירה, ואז תהיו מוגנים מכל מושגי הגנאי שאני חי איתם כבר שנים. "גזען", פשיסט" – מצד השמאל, ו"שמאלני נתעב" – מצד הימין. עשו עבודתכם נאמנה ותנצחו! לפי רמת הרזולוציה, אין ברירה אלא לדון בנפרד בכל תת קבוצה ולא בהכללה, כי כל אחת מהקבוצות בפסיפס הישראלי שונה בתופעה, במקומה ובמטרה.

הבדווים בדרום – סיפור קשה במיוחד, תרבות נוודית שכופים עליה התיישבות קבע. עם ריבוי טבעי הגבוה בעולם. אוכלוסיה שהיא רק 2% מתושבי ישראל ותופסת שטח של כ-10% מישראל (נכון להבוקר). אכן חינוך הנשים הוא הפתרון העיקרי אך לא הבלעדי. חובה להוריד קצבאות ולתת לילדים בביה"ס מה שחסר להם.

חרדים – קבוצה גדולה שרק תוסיף ותגדל. אין שם ריבוי נשים, אבל אידיאולוגיה של פרו ורבו. הם לא רוצים במודע להיות עשירים בממון ומעדיפים להיות עשירים בילדים, מה שעושה אותם מאושרים. בכל זאת הסרת קצבאות תסייע בירידה בילודה.

ערביי ישראל הצפונים – לקראת שלב סיום "התפוצצות האוכלוסייה". נכון שזה לקח יותר מדי זמן, אך בעוד 20 שנה הם יהיו במקום אחר.

דתיים לאומיים – תופתע לדעת שריבויים הטבעי כשל החרדים, גם אצלם אידיאולוגיה חשובה מאיכות חיים הנמדדת בכסף בלבד. אלא שחוזקם קשור ישירות לארץ ישראל השלמה. וככל שהם מתעצמים, כך מתחזקת אחיזתם ביו"ש, מה שיביא לאסון המדינה הדו-לאומית שהיא קץ הציונות.

בסה"כ ישראל גדלה מהר. ישראל – הצפופה במדינות המערב. לכך חשיבות גורלית על עתידנו הכלכלי, החברתי והסביבתי, וזה לא קראתי אצלך. כאן הקשר דמוגרפיה – צפיפות – עולם שלישי – קשר ישיר!

קשר בין קיצוץ קצבאות ומזונות לילודה – אין ברירה אלא לקצוץ, לבצע ניתוח כואב ואחר כך לראות שיפורים. אם תרחם על ילדי ההווה, תתרשע לילדי העתיד. ראה מקרה הבדווים בפזורות. יש הטוענים כי אין להפקיר בהווה ילדים ללא מים, חשמל, דרכים, מרפאות… והתוצאה, שמתוך רחמים מקבעים אלפי פזורות ויוצרים מצב כאותי נורא ואיום, כשהם, הילדים, משלמים בסופו של דבר את עיקר המחיר.

תשובה לשאלה האחרונה – מי שרוצה להציל את ישראל, את החרדים, את הבדווים ואת התל-אביבים, איננו "אנטי". הוא "בעד". ומי שלא מבין זאת, ישמיץ אותך. וכך יהיה, אך "מנהיג צריך לדעת מה טוב לעם ולא מה העם רוצה" (בן גוריון).

בברכה
פרופ' ארנון סופר,
ראש קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה
באוניברסיטת חיפה
= = = = = = = = = = = = = = = = = = =

נ"ב: ביולי 2011 דנה ועידת "התנועה הירוקה" בנייר העמדה של יו"ר שלה והחליטה שלא להחליט.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s